דבר הפז"מניק: 

אחרי חופשת שחרור קצרה - זה בדיוק הרגע בו שיקולי הלימודים נכנסים לתמונה. כיצד ניתן לנצל כבר עכשיו את כספי הפיקדון הצבאי למטרה יעילה, כמו בניית העתיד המקצועי והפיננסי? חיילים משוחררים רבים בוחרים לממש את הפיקדון לטובת הכשרה מקצועית בהיי-טק – כרטיס הכניסה לזירה הרווחית וקדמת הטכנולוגיה הבינלאומית.

 

קבלו 5 סיבות טובות מדוע מומלץ לנצל את הפיקדון הצבאי כדי להתחיל בלימודי היי-טק:

 

1. הכל מתחיל במשכורות –

לימודי היי-טק מאפשרים לפתוח הרבה מאד דלתות במישור התעסוקתי. אלה הנכנסים לעולם המתגמל של ההיי-טק מקבלים שכר ראשוני אטרקטיבי ושורה של הטבות נלוות: ליסינג לרכב, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, תנאים סוציאליים וזו רק ההתחלה. כמובן שבתחום ההיי-טק ניתן להתקדם במרוצת השנים לתפקידים בכירים יותר, כאשר השכר עולה בהתאם.

2. אתגר והשפעה –

לימודי היי-טק, על כל שכן עבודה בתחום, נחשבים למאתגרים מאד ומספקים מענה מלא למי שמעוניין במשרה אשר תדרוש ממנו להוציא את המקסימום. זהו תחום שבו הכישורים מאפשרים לפרוץ גבולות ושבו העבודה דינמית, ולכן גם לא משעממת. בנוסף, העבודה בתחום מאפשרת לקחת חלק בתכנון שורה ארוכה של מוצרים, תוכנות או פיתוחים שעשויים להשפיע על החיים של אנשים בכל העולם.

3. התאמה לעת הנוכחית –

במהלך השנים שהייתם בצבא העולם לא עצר מלכת, תחום ההיי-טק בפרט, והטכנולוגיה בכלל, לא קופאים על שמרם אפילו לרגע אחד. לכן, לימודי היי-טק מאפשרים לכם ליישר קו עם התחום ה"מודרני" ביותר כיום, אשר מובטח שיהיה רלוונטי גם בשנים הבאות.

 

4. גאווה –

אתם מכירים את התחושה הזו מהשנים הצבא, שנים בהן הייתם גאים לשרת את המדינה. גם כשזה נוגע לתחום ההיי-טק, דומה שאפשר ליהנות מתחושות דומות. עובדי היי-טק מקבלים מעין סטטוס מיוחד בחברה, כאשר תמיד אנשים שמועסקים במקצוע זה נתפסים בצורה חיובית מאוד. במילים אחרות: דומה כי עובדי היי-טק נמצאים במקום גבוה מאד בסולם המקצועות השונים המרכיבים את המשק הישראלי, ולא קשה להבין מדוע.

5. תזמון אידיאלי –

כשזה נוגע ללימודי היי-טק, הלימודים עשויים להיות תובעניים ומאתגרים באותה מידה לכן רצוי להשקיע בהם את מלוא תשומת הלב ולהימנע מ"הסחות דעת" – מכאן, שניצול הפיקדון הצבאי לצורך זה הופך לרעיון מוצלח שכן כאשר משתמשים בכספי הפיקדון ניתן להתמקד בלימודים בראש שקט, מבחינה כלכלית, ולא לעבוד ימים כלילות על מנת לעמוד בעלויות שכר הלימוד.

בונוס -

מעסיקים רבים מחפשים כבר בתקופת הלימודים סטודנטים ללימודי היי-טק כך שתוכלו לממן גם את ההוצאות הנלוות תוך כדי לימודים.


מאמר זה נכתב ע"י מכללת ג'ון ברייס הדרכה המציעה מגוון מסלולי ההכשרה על חשבון הפיקדון הצבאי לחיילים משוחרריםלצפייה לחץ כאן