דבר הפז"מניק: 


הכסף הגדול נמצא בהיטק אבל יש מיליון ואחד מקצועות תחת המילה הגדולה הזו. מנהל רשתות מחשוב הוא אחד המבוקשים והרווחיים בענף. עולם ההיטק מחפש אנשי תשתיות טובים שחושבים אחרת וקורא לכם ללמוד את התחום לאחר מכן להשתלב במקומות העבודה. תחום ניהול הרשתות הוא אחד מהתחומים החמים והמרתקים כיום בעולם ההיטק.מתוך ויקיפדיה: 

מנהל רשת אחראי על האמצעים המרכיבים את רשת המחשבים של ארגון מסוים, ובכלל זה אחראי על ציוד החומרה הרלוונטי, כדוגמת כרטיסי הרשת, מודמים, רכזות, מתגים, נתבים. מתוקף תפקיד זה, מנהל הרשת מבצע הגדרות והתקנות של ציוד רשת, תחזוקה של ציוד זה, ניטור פעולתו התקינה של הציוד, והתקנה ותחזור של תוכנות המשמשות לניהול רשתות מחשבים.

קבלו 5 סיבות מדוע להיכנס לתחום ניהול רשתות מחשוב:


1. ביקוש גבוה – כשבוחרים מקצוע לימודים, חייבים להתבונן במישור התעסוקתי ולבחון את הדרישה הגבוהה לאנשי מקצוע שעברו בו מסלולי הכשרה מקיפים. מהבחינה הזו, מצבם של הפונים לתחום של ניהול רשתות הוא אופטימלי. זהו תחום שהביקוש אליו גבוה, מה שלא מפתיע כלל נוכח השתלטות הטכנולוגיה בכלל והאינטרנט בפרט על חיינו. זאת ועוד, הביקוש למנהלי רשתות מקצועיים נמצא במגמת עלייה מתמדת, ומכאן שעבור בוגרי הלימודים עומדות לא מעט אפשרויות בבחירת הנתיב המקצועי שלהם.2. העמידה בחזית הטכנולוגיה – מנהלי רשתות פוגשים במהלך לימודיהם (וכמובן במהלך העבודה) בשלל טכנולוגיות מתקדמות ומרתקות. כך למשל, קורס ניהול רשתות יכיר לכם את מערכת ההפעלה החדשה של Windows (10), יסייע לכם להתמצא בפתרונות מתקדמים מבוססי ענן, ללמוד על טכנולוגיות אבטחת מידע ועוד.

ההכרות עם טכנולוגיות  אלו מאפשרת להרחיב משמעותית את האפשרויות לבוגרי הלימודים מבחינה תעסוקתית, כשמנהל הרשת יכול להתפתח מבחינה מקצועית בלא מעט כיוונים. שימו לב שחלק מתוכניות הלימודים עצמן מציעות "צ'ופרים" חיוניים בדרך להיכרות מלאה עם עולם המחשוב וההיטק, למשל העמקת הידע במודול CCNA שמאפשר לנהל רשתות Cisco ולהכין את הלומדים לקראת תואר CCNA.


3. אפשרויות הקידום – אי אפשר להפריד מקצוע לימודים מהתפקיד התעסוקתי בסופו ומשלל אפיקי ההתקדמות שהוא מציע. במקרה של מנהלי רשת יש כאן מגוון אופציות התקדמות לאורך השנים,  שכמובן באות לידי ביטוי גם בתלוש השכר. העובדה שניתן להתפתח בתחום בשלל מובנים מהווה פלוס חשוב במיוחד בעידן בו עובדים רבים שלא עושים זאת מרגישים שהם "דורכים במקום" ולא ממצים את מלוא הפוטנציאל המקצועי שלהם.4. הלימודים – לא משנה עד כמה האור בקצה מנהרת הלימודים נראה בוהק, צריך לעבור את המנהרה עצמה כדי להגיע אליו. במילים אחרות: כשבוחרים מקצוע לימודים חשוב לוודא שהלימודים עצמם יהיו מעניינים, מאתגרים ויאפשרו ללומדים לפרוץ גבולות. לימודי ניהול רשתות עונים על ההגדרה הזו בדיוק. מעבר להיבט התיאורטי המעניין שלהם, הם כוללים דגש ניכר על הפן המעשי.

כך, למשל, יש מסלולים שמשלבים פרויקטים מעשיים אותם מבצע התלמיד בצורה עצמאית לאורך הלימודים, במטרה לתרגל את החומר, לקבל הרגלים נכונים של התמודדות עם משימות או פתרון תקלות ואף לצאת עם תיק עבודות שיכול להיות שווה הרבה מאד מבחינת אחוזי הקבלה למשרות בתחום, כבר בנקודת ההתחלה.


5. האתגר – כשבוחרים מקצוע לחיים, חשוב לוודא שהוא יהיה מאתגר כמה שיותר – אחרת, התסריט שבו העובד מרגיש שהוא נשחק עם הזמן אינו בדיוני כלל וכלל. ניהול הרשתות הוא מקצוע מעניין שמאפשר לאלה שעוסקים בו להתמודד עם שלל סיטואציות מאתגרות, חלקן שונות בתכלית. מול מנהל הרשת ניצבים אתגרים חדשים כמעט מדי יום, כשפתרון שלהם מביא לתחושת סיפוק שאין לזלזל בה כלל וכלל. כאשר מדובר על עובדים שאחראים על רשתות המחשוב והתקשורת בארגונים גדולים, ולכן פעילותם משפיעה על רבים, דומה שתחושת הסיפוק עולה עוד יותר.

 

לצפייה בכל הקורסים של מכללת ג'ון ברייס הדרכה המוכרים על חשבון הפיקדון הצבאי 
לחץ כאן >