ליצירת קשר עם מכללת All for Horses לחצו כאן> ואז לחצו על "דברו איתי"

כותבת המאמר: ניצן כץ - שירתה בצה"ל בתפקיד מדריכת רפואה ימית ורפואת צלילה בחיל הים.

אם תחום הטיפול תמיד משך אתכם ואתם רוצים לרכוש מקצוע מספק ומתגמל – הדרכת רכיבה טיפולית היא המקצוע המושלם עבורכם. במהלך הלימודים תרכשו את כל הידע שתזדקקו לו על מנת להיות מטפלים ברכיבה.החל מהעבודה עם השותף הצמוד שלכם- הסוס, שמהווה כגורם המקשר ביניכם לבין המטופלים שלכם, לעבודה נכונה במגרש ובשימוש בעזרים מיוחדים ועד להיכרות ומפגש עם שלל אוכלוסיות המטופלים המופנים לטיפול ברכיבה.

זוהי עבודה מאוד אנטנסיבית ועם זאת מאוד מספקת. וסמכו עליי, שהטיפול שנעשה במהלך העבודה, בסופו של דבר לא משפיע לטובה רק על המטופל, אלא גם עלינו, המדריכים. אי אפשר לתאר את ההרגשה כאשר אתם מלווים לאורך זמן מטופלים, תלמידים, וצופים בדרך ובהתפתחות שהם משיגים בתמיכתכם!הדבר הראשון שכמעט כל חייל/ת משוחרר/ת חושבים עליו הוא הטיול הגדול. שזה נהדר! לטוס, לנקות את הראש, לצאת מכל המסגרות שמסגרו אותם עד היום. ואז, כשחוזרים מהמסע חזרה לארץ, חזרה למציאות האינטנסיבית והתובענית, רובנו מרגישים אבודים. מה עכשיו? ללכת לעבוד? לעבוד במה? שוב למלצר כברירת מחדל? להתחיל לחשוב על תואר ראשון? אבל צריך לחסוך בשביל זה..    

ליצירת קשר עם מכללת All for Horses לחצו כאן> ואז לחצו על "דברו איתי" 

בתור אחת שלאורך כל השירות הצבאי שלה תכננה וחשבה על הטיול אחרי הצבא, ולא תכננה להכנס לאף מסגרת לימודית אחרי השחרור, עשיתי החלטה שתשפיע לטובה על העתיד שלי, גם כשאחזור מהטיול. תבינו, לימודי המקצוע של הדרכת רכיבה והדרכת רכיבה טיפולית במכללה, לוקחים פחות משנה!

פחות משנה של הלימודים הכי מהנים, מספקים ומעשירים שהיו לי אי פעם, עם המרצים והמאמנים הכי טובים בתחום ועם היחס הכי אישי שיכלתי לבקש- ויצאתי עם שתי תעודות מקצוע לכל דבר ועניין. כן, קצת לאחר השחרור, כשנחשפתי לקורסים של A4H, החלטתי ששווה לי בהחלט לדחות את הטיסה בכמה חודשים, לרכוש מקצוע בזמן לא ארוך ומחייב כמו ארבע שנות לימוד לתואר. ואז, כשאחזור מהטיול, תמיד תהיה פתוחה בפניי הדלת הזו. אהיה כבר עם מקצוע ביד, מקצוע שאני אוהבת ועוסקת בו כל חיי, ולא ארגיש אבודה בחזרה לשגרה. "מאיפה יהיה לי כסף בכלל לשלם על הלימודים האלו ישר אחרי השחרור?!" אתם בטח שואלים. זה בדיוק מה שמביא אותי לסיבה הבאה:

ליצירת קשר עם מכללת All for Horses לחצו כאן> ואז לחצו על "דברו איתי"

שימוש בפיקדון הצבאי (האישי)! מכללת A4H) all for horses) מקבלת את הפיקדון כתשלום ללימודים ונותנת לסטודנט את כל האישורים הרלוונטיים ע"מ לפדות את הפיקדון ביתר קלות. גם ככה מדובר בסכום שנועד רק עבור לימודים אז למעשה רק מרוויחים!בתחום הרכיבה על סוסים והדרכת הרכיבה- על אף שלכישרון יש מקום כבוד משל עצמו- אימון ונסיון הם מה שעושים מדריך טוב - למדריך מעולה!זהו תחום שאפשר להכנס אליו בכל גיל במהלך החיים ולהגיע רחוק וגבוה במקצוע, בזכות אימון רב שמביא כמובן לצבירת נסיון. בקורסים של מכללת A4H נותנים לכל סטודנט את כל הכלים שהוא זקוק להם ע"מ להיות הרוכבים והמדריכים הכי טובים. גם אם אלו אינספור שעות אימון מחוץ לזמן הלימודים.

המכללה מציעה לסטודנטים שלה מגוון קורסים שמתאימים לכל אחד, בין אם הוא מתחיל בתחום, או כבר עוסק בו שנים:

 

  • לאלו שאין כלל נסיון קודם ורוצים להתחיל את דרכם בתחום- ישנו קורס רכיבה בסיסי הכולל את כל הידע הבסיסי שכל רוכב ומדריך צריך לדעת.

  • לאוהבי ההדרכה ישנם קורסי "הדרכת רכיבה מערבית" רמה 1 ו-2.

  • אם טיפול הוא התחום שקורא לכם, המכללה מציעה את קורס מדריכי הרכיבה הטיפולית הטוב ביותר בשוק.

  • רוצים גם וגם? גם זה אפשרי בקורס משולב של הדרכת רכיבה מערבית וטיפולית.

  • בחודשי הקיץ מתרחש קורס מרוכז של מדריכי רכיבה שאורכו כחודש, בתנאי פנימייה, שתכניו זהים לתוכן הקורס השנתי. אם אתם משתחררים לקראת הקיץ ובא לכם להסתער על המקצוע בזמן קצר ומרוכז- זה הקורס בשבילכם.

  • ולעוסקים בתחום עם נסיון קודם, המכללה מציעה קורס אילוף מטורףףףףף.השוק היום צמא למדריכי רכיבה טיפולית טובים. הטיפול ברכיבה עובד, עוד ועוד אנשים מגלים את היעילות בתחום ופונים לקופות החולים ע"מ לקבל סבסוד לטיפולים בחוות השונות.

כתוצאה מכך רוב החוות היום בארץ עובדות עם קופות החולים וזקוקות למטפלים ברכיבה עם תעודת מקצוע, לשלל סוגי המשרות והשכר בהחלט יפה.

זהו מקצוע מבוקש, מה שמבטיח כמעט בוודאות מציאת עבודה באופן מיידי עם סיום הלימודים. שלא לדבר על זה שצוות המכללה תמיד עוזר לבוגרים למצוא ולהתמקם בעבודה בתחום.סניפים של המכללה: נווה ימין (ליד כפר סבא), אלונים (עמק יזרעאל), צור הדסה - ליד ירושלים.