המכללה ללימודי היהלום
ראשי כל הספקים המכללה ללימודי היהלום

המכללה ללימודי היהלום

 

המכללה ללימודי היהלום - IDS

 

המכללה ללימודי היהלום נמצאת בבנין יהלום- לב בורסת היהלומים ברמת-גן, ופועלת כבר מעל ל-28 שנים תחת ניהולו ופיקוחו של הגמולוג אמנון (אדמונד) אמויאל, יו"ר ועדת הביקורת של התאחדות תעשייני היהלומים ומכון היהלומים הישראלי.

המכללה הינה המוסד הותיק ביותר בישראל ללימודי גיאולוגיה ויהלומנות ולה נסיון רב ומוניטין גבוה שנשמר לאורך שנים ומלווה את בוגריה.

במסגרתה ניתנת לסטודנטים הכשרה בכל שיטות אבחון היהלומים ובכלל זה: הערכה ושמאות של יהלומים על פי קריטריונים המקובלים בעולם היהלומים, אבחון וכתיבת תעודה גמולוגית ליהלומים, מקורות הגלם, ניקוד עיצוב והערכת יהלומי גלם,שימוש בכלי עבודה ייעודיים (לופה, מיקרוסקופ) ועוד...

בכל שנה משחררת המכללה אל ענף היהלומים גמולוגים מוסמכים, יהלומנים, יצרנים ועסקנים במסחר בינלאומי שהגיעו ללמוד את התחום מתוך ידיעה כי העתיד טמון בענף ייצוא היהלומים מישראל.

תעודת הסיום של בוגרי הקורס מוכרת על ידי משרד הכלכלה (משרד התמ״ת לשעבר), הקרן לקליטת חיילים משוחררים, הוועדה העליונה להגדרה וסיווג מקצועי, משרד החינוך (לצורך הסבה מקצועית), ארגוני השמאים והמעריכים וכמובן – בורסת היהלומים. למסיימים בהצלחה את הקורסים יהיה את כל הידע הנדרש לכניסה לעולם היוקרתי של ענף היהלומים.

לאלו המעוניינים להרחיב את מעגלי הידע, אנו מציעים גם קורסים משלימים בתחומים מקבילים כגון:

עיצוב תכשיטים, אבחון אבני חן, שיווק באינטרנט של תכשיטים (איביי, אמזון ועוד), וכן קורסים מתקדמים לצורפות ושיבוץ, בשיתופי פעולה מיוחדים עם הסדנאות המובילות בארץ לתכשיטנות, ובמחירים מסובסדים.

  • רמת גן – דרך ז'בוטינסקי 3 א' רמת-גן, בורסת היהלומים, מגדל יהלום קומה 1